Kategorie
Abb Comau Kuka SME Robotics

SME Robotics – jak zrobotyzować małe firmy?

„Tom and Michael, two stressed workers of an SME, dream of a robot helping them in their daily routine. One idea inspires the next…”

Brzmi jak początek telenoweli? To wprowadzenie do filmu promującego inicjatywę SMErobot. Zastanawialiście się kiedyś jak wytłumaczyć nietechnicznym osobom problemy robotyki w małych i średnich firmach? Zobaczcie jak zrobili to twórcy tego spotu.

Nie wiem jak Wy ale ja wróciłem się do lat 90 XX wieku. Jest trochę prześnie, ale trzeba pamiętać że ten film powstał cztery lata temu. O ile wizualnie i fabularnie nie zachwyca, to z funkcji informacyjnej wywiązuje się doskonale.

Warto wspomnieć że projekt SMErobot trwał od roku 2005 do 2009. Jego kontynuacją jest konsorcjum SMErobotics w skład którego wchodzą m.in Abb, Comau czy Kuka. Firmy te starają się wypracować rozwiązania które umożliwiałyby wspólną pracę ludzi i robotów bez potrzeby stosowania zaawansowanych, zewnętrznych systemów bezpieczeństwa, czy też wykwalifikowanej kadry do ich programowani i obsługi.

Pierwszymi produktami zgodnymi z tą filozofia jest duński Universal Robot oraz Kuka LWR której premiera spodziewana jest w tym roku.

2 odpowiedzi na “SME Robotics – jak zrobotyzować małe firmy?”

Hi Thilo,
Thank You for your link to SMErobot video summary. I heard about SMErobotics, we are waiting for interesting new ideas :) You are making very good job!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *