Kategorie
Kupno robota Polska Producenci robotów Robotyka

Sierpień miesiącem trzeźwości…

…a maj miesiącem robotyki. Jeżeli ktoś się nudził (lub jest studentem :) to w zeszłym miesiącu co kilka dni miało miejsce jakieś wydarzenie związane z robotyką.

Tak na szybko, lista wydarzeń która miała miejsce w ostatnim czasie:

  • Dni Otwarte Automatyki i Robotyki Comau
  • Dni Otwarte Robotyki ABB
  • Moc technologii na AGH (Kawasaki – Astor)
  • Noc robotów w Warszawie
  • Seminarium “Wpływ robotyzacji na konkurencyjność polskich przedsiębiorstw” (Fanuc)
  • Seminaria firmy Roboty przemysłowe (cięcie, spawanie i paletyzacja)
  • Seminarium “Robotyzacja linii produkcyjnych”

Wygląda na to że dystrybutorzy robotów poczuli krew i próbują wyszarpać jak najwięcej rynku dla siebie. Czyżby przewidywali wzrost zamówień spowodowany jakimś nieznanym mi czynnikiem? A może centrale naciskają żeby w końcu zrobić coś z mizerną sprzedażą w Polsce?

Przy takiej ofercie seminariów i pokazów można było zarówno podyskutować o robotyce od strony ekonomicznej i teoretycznej oraz zobaczyć roboty w akcji i przekonać się naocznie co potrafią.

Nieznana moc robotów

Najbardziej widoczne i dostępne dla wszystkich są działania prowadzone przez Fanuca. Szczególnie podoba mi się biuletyn wydany przy tej okazji. Jest tam wszystko co trzeba wiedzieć na początku o robotyce.

Nieco mniej podoba mi się strona która powstała przy tej okazji. Jak widzicie na poniższym zdjęciu niestety nikt z Fanuc-a nie czyta mojego bloga :)

fanuc_nieznana_moc_robotow

Bardzo dobrze że dystrybutorzy wzięli się na poważnie za edukowanie polskich przedsiębiorców. Inicjatywa Fanuc-a podoba mi się najbardziej – jest estetycznie przygotowana, dostępna dla każdego i przystępnie podana.

Jeżeli działania podejmowane przez “żółtych” zostaną zauważone przez media i przedsiębiorców to będzie to z korzyścią dla całego rynku robotyki w Polsce. Trzymam kciuki za wszystkich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *