Kategorie
Polska Robotyka

Robotyka przemysłowa w Polsce wg GUS

O Głównym urzędzie statystycznym przypominamy sobie zwykle przy okazji kolejnego spisu powszechnego. Warto zainteresować się jego działalnością bardziej, bo ten organ administracji publicznej co roku dostarcza interesujących informacji na temat polskiej gospodarki.

Czytanie danych statystycznych na pierwszy rzut oka może wydawać się równie ciekawe, co lektura książki telefonicznej, ale jeżeli prowadzisz działalność związaną z robotyką lub myślisz o poszerzeniu działalności o ten sektor to zacytuje Ci kilka ciekawych faktów, które powinny skłonić Cię do lektury.

Raport GUS - nauka i technika

Ostatnie wydanie książki omawiającej naukę i technikę w Polsce dotyczy roku 2009. Dane sprzed 3 lat mogą wydawać się mało interesujące, ale pozwalają wyrobić sobie ogólną opinię na temat robotyzacji w naszym kraju.

W 2009 roku liczba robotów i manipulatorów w Polsce wynosiła 7611 sztuk. Aż 69% z tych urządzeń znajduje się w czterech województwach: Śląskim, Dolnośląskim, Mazowieckim i Wielkopolskim. Liczba samych robotów w przedsiębiorstwach prywatnych jest równa 4889 sztuk – niezbyt wiele, prawda?

Jeżeli myślisz o uruchomieniu serwisu robotów przemysłowych w Świętokrzyskim to dobrze się zastanów. Tylko 12 firm z tego województwa posiada takie urządzenia :)

Przeczytaj: Nauka i technika w Polsce w 2009 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *