Kategorie
Robotyka

Yaskawa MotoSim VRC2019 SP3 – darmowa licencja na 90 dni

Kolejny producent robotów zdecydował się na bezpłatne udostępnienie swojego programu do symulacji na czas pandemii. Yaskawa MotoSim VRC2019 SP3 jest dostępny dla (prawie) każdego na 90 dni.

Wirtualny robot

MotoVRC obsługuje szeroki wachlarz kontrolerów: od NX100 przez FS100, DX100 po najnowsze DX200 i YRC1000. Obsługa wirtualnego robota nie różni się niczym od obsługi rzeczywistego (niestety :) ) Teach pendant znajdujący się na ekranie jest odzwierciedleniem 1:1 rzeczywistego urządzenia. Fajnym pomysłem jest mapowanie klawiszy klawiatury na wirtualne przyciski. Możliwe jest budowanie systemów wielorobotowych (podwójne, potrójne konfiguracje + obrotnik) a symulowane czasy wiernie odzwierciedlają te uzyskiwane w rzeczywistości.

Zdjęcie: Yaskawa

Zarejestruj się żeby otrzymać licencję

Uzyskanie licencji nie jest tak proste jak w przypadku ABB RobotStudio. Wymagana jest rejestracja z podaniem służbowego maila (wg opisu prywatne skrzynki pocztowe na gmail i podobnych serwerach będą odrzucane, ktoś może potwierdzić?)

Pobierz MotoVRC

Szersze horyzonty

Jeżeli znasz tylko europejskich producentów, to będziesz musiał przyzwyczaić się do odmiennej niż „zawsze” filozofii obsługi (zarówno robota jak i programu). Niemniej warto spróbować. Yaskawa to jeden z największych producentów robotów, warto znać sposób działania jego produktów.

Uprzedzam że pod względem łatwości obsługi i intuicyjności będzie ciężej niż w przypadku ABB. Na szczęście są dostępne oficjalne tutoriale na Youtube, które wydają mi się lepiej przemyślane.

Kto następny?

Ciekaw jestem czy ktoś jeszcze zdecyduje się na udostępnienie swojego oprogramowania (Fanuc, KUKA, Kawasaki?) na preferencyjnych warunkach. Trzymam kciuki żeby tak było :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *