Kategorie
Robotyka

NX, Tecnomatix, Simcenter – darmowe szkolenia online prosto od Siemens

Skończyliście już naukę obsługi robotów Yaskawa i ABB? :) Dzisiaj mam dla was coś jeszcze ciekawszego: dostęp do komercyjnych kursów firmy Siemens. Tak, na certyfikowanych materiałach możecie nauczyć się obsługi takich programów jak NX, Process Simulate, RobotExpert i wielu innych.

Jak można przeczytać na stronie Siemens Learning Advantage:

We recognize that changing work conditions presents an opportunity for our community to increase their skills and abilities with Siemens solutions. To support this we are offering free trials to our online learning offerings effective immediately and for the period of the COVID-19 impact. This will help advance proficiency on Siemens products you already use or explore and learn new Siemens solutions.

Żeby otrzymać bezpłatny dostęp na 30 dni należy zarejstrować się na specjalnej stronie serwisu Learning Advantage.

Potem zostaje już tylko czekać na przyjście maila z potwierdzeniem założenia konta na platformie:

Jak wyglądają kursy?

Otrzymujemy dostęp do dwóch sekcji: Video Catalog oraz Self-Paced-Course. Pierwsza z nich to krótkie filmy poradnikowe pokazujące jakieś ciekawe funkcje lub sposób na rozwiązanie konkretnych problemów. Self-Paced-Course to z kolei pełnoprawne kursy online. Materiał który obejmują jest taki sam z jakim możecie spotkać się zapisując się na komercyjne szkolenia z oprogramowania Siemens.

Kinematyka w Process Simulate

Dostajemy opis tego jak działa oprogramowanie, jakie funkcje i kroki są potrzebne do zrealizowania danego zadania oraz wszystkie potrzebne pliki szkoleniowe. Na końcu i w trakcie omawiania poszczególnych zadań są umieszczone ćwiczenia które pozwalają sprawdzić wiedzę w praktyce.

Budowa widoku 3D w Plant Simulation

Większość materiałów ma formę podręcznika online, ale część informacji jest dostępna w formie filmów wideo.

Czego mogę się nauczyć?

Portfolio produktów firmy Siemens Industry Software jest niezwykle szerokie, kursy są dostępne jedynie dla części z nich. Dobrą wiadomością jest to że kursy obejmują tą cześć oprogramowania z którą mamy największe prawdopodobieństwo spotkać się na naszej drodze zawodowej.

 • Active Workspace
 • Camstar (Application Tools, Interoperability, Manufacturing, Medical Device, Quality, SEMI Suite Exploring, Suite Features)
 • LMS Imagine.Lab
 • NX
 • Plant Simulation
 • Process Simulate Standalone
 • QMS Professional
 • RobotExpert
 • Simcenter
 • Simcenter 3D
 • SIT ( Line Monitoring System, Manufacturing Intelligence, Preactor Advanced Planning Scheduling, RD Suite, Unified Architecture Discrete Manufacturing, Unified Architecture Process Industries)
 • Teamcenter (Manufacturing, Rapid Start,Visualization)

Skąd pobrać oprogramowanie?

Sam dostęp do materiałów kursowych byłby mało przydatny jeżeli nie byłoby na czym ćwiczyć nowo zdobywanej wiedzy. Na szczęście Siemens również tutaj stanął tutaj na wysokości zadania i mamy możliwość pobrania wersji studenckich lub testowych większości programów. Poniżej odnośniki do odpowiednich stron opisujących co i na jakich warunkach możemy otrzymać bezpłatnie:

NX Student Edition

NX for Manufacturing (CAM)

Tecnomatix (RobotExpert, Process Simulate, Plant Simulation)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *