Kategorie
Robotyka

Robot jako sprzedawca aut? Porsche robi pierwsze próby

O tym, że roboty przyczynią się do likwidacji kolejnych zawodów mówi się od dawna. Ale dla mnie abstrakcją była myśl, żeby zamiast sprzedawcy postawić robota. Aż do dzisiaj. Zobacz jak już za kilka lat mogą wyglądać zakupy twojego nowego Porsche.


Żeby obejrzeć najnowsze Porsche 911 nie musisz kłopotać się z szukaniem eleganckich spodni i wycieczką do salonu. Wystarczy wizyta na stronie producenta.

Robot zamiast sprzedawcy

Dwa roboty ABB IRB 4600 sterowane przez internet pozwolą Ci zajrzeć w dowolne miejsce na zewnątrz i w środku auta. Wystarczy zrobić rezerwację i poczekać w kolejce na swoją kolej.

Znam osoby które są na tyle wielkimi fanami jakiejś marki, że potrafią kupić auto wyłącznie na podstawie konfiguratora. Myślę że gdyby wszystkie modele były dostępne do obejrzenia w ten sposób, to grono to znacznie by się poszerzyło. Toyota w przedsprzedaży w taki sposób sprzedała 85 sztuk modelu C-HR.

Z okazji 50 lecia kultowej 911 powstała jego specjalna, złota wersja. Byłoby głupio gdyby pierwsza oglądająca osoba porysowała robotem karoserię. Dlatego ABB razem z Porsche ograniczyło strefy ruchu robotów tak żeby nie doszło do kolizji. Myślisz że sprawdzili naprawdę wszystkie kombinacje? ;) Masz jeszcze dzień żeby załapać się na wizytę w wirtualnym salonie. Warto!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *