Kategorie
Polska Robotyka Spawalnictwo

Zrobotyzowane spawanie


Łączenie materiałów metodami spawalniczymi to jedno z najczęstszych zastosowań robotów przemysłowych na świecie. Pytając polskich dystrybutorów o najpopularniejsze aplikacje wymieniane są dwie: paletyzacja oraz zrobotyzowane zgrzewanie i spawanie. Niektórzy podają że zastosowania spawalnicze to 25% polskiej robotyki. Może warto nadrobić zaległości z tego obszaru?

pspaw 2012 przeglad spawalnictwa

Doskonalą okazją do dowiedzenia się co nowego słychać w spawalnictwie jest lektura przeglądu spawalnictwa. Miesięcznik ten porusza wszystkie tematy związane ze spajaniem materiałów, również te związane z automatyzacją. Wydawca udostępnia archiwum trzy lata do tyłu, co oznacza że właśnie pojawiły się numery z roku 2010.

Oprócz tematów stricte spawalniczych (korozja wżerowa złączy spawanych stali austenitycznej X6CrNiTi18-10) można znaleźć wiele interesujących artykułów omawiających podstawowe zagadnienia spawalnicze (urządzenia spawalnicze – budowa i charakterystyki).

Warto poczytać o robotyzacji spawalnictwa widzianej oczami spawalników, oraz przyjrzeć się przykładom wdrożeń. No i na koniec należy wspomnieć o ogólnych artykułach, które powinny zainteresować każdego, kto interesuje się techniką i jej historią: (np. spawanie laserowe w naprawie napisu ARBEIT MACHT FREI z bramy głównej byłego obozu Auschwitz).

W odpowiedzi na “Zrobotyzowane spawanie”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *