Kategorie
Kupno robota Polska Producenci robotów

Robot spawalniczy Kawasaki – znamy cenę!

Moje ostatnie obliczenia ceny robotów Kuka były bardzo grubo ciosane. Na zamówienie składały się dwa roboty o różnych udźwigach i siódma oś co utrudniało szacunki. Na szczęście ostatnio został rozstrzygnięty kolejny przetarg. Tym razem przedmiotem zamówienia był tylko jeden robot spawalniczy o udźwigu 30 kg. Kto wygrał już wiecie, jesteście ciekawi ceny?

Zwycięzcą został prawdopodobnie model FS030. Oprócz niego parametry podane w SIWZ spełnia jeszcze RS030N, ale ten model jest szybszy, większy i dokładniejszy – jednym słowem droższy. Skoro Kawasaki FS030 spełnia wymogi to wątpię żeby Astor schodził z marży proponując lepszy produkt.

Zwycięska oferta

Przejdźmy do ceny. Z oświadczenia dostępnego na stronie instytutu znajduje się informacja że wygrała oferta firmy Astor która zdobyła 100% punktów, drugi oferent zdobył 51% punktów. Ponieważ jedynym kryterium była cena oznacza to że druga oferta była o połowę droższa.  W takim razie ile kosztował robot Kawasaki?

Zgodnie z art. 8  ustawy z 29 stycznia 2004 Prawo zamówień publicznych (tekst jedn. DzU z 2010 r. nr 113, poz. 759 z późn. zm.) informacja dotycząca nazwy i adresu wykonawcy, ceny oferty, terminu wykonania zamówienia, okresu gwarancji i warunków płatności. nie może zostać utajniona.

Wystarczyło więc poprosić o protokół z otwarcia ofert i… dowiadujemy się że Astor chce za swojego robota 98 tyś. złotych brutto (czyli okrągłe 80tys. netto).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *