Kategorie
Robotyka Samochody

Volvo V40 – po oficjalnej premierze

Pamiętacie?

Totally disrespectful to publish pictures more than month ahead of given releasedate from Volvo. If you thought it would give you more readers,you should think again.

a wszystko rozeszło się o kilka zdjęć nowego modelu Volvo, który dziś miał swoja oficjalną premierę.

Volvo V40 (y555)

Część dziennikarzy była oburzona faktem, że zdjęcia wyciekły wcześniej niż zaplanował to producent. Patrząc obiektywnie dziennikarze motoryzacyjni i tak utrzymują standardy zawodowe na wysokim poziomie.

Powiedzmy sobie szczerze – zdobycie zdjęć auta w formie fotorealistycznych renderów na dwa lata przed wejściem samochodu do produkcji nie powinno być problemem dla obrotnego dziennikarza. O ile jeszcze na etapie początkowych prac konstrukcyjnych można wszystko utrzymać w tajemnicy, to później jest już tylko gorzej. Do projektu dołączają poddostawcy (lamp, zderzaków itp.) i każdy z nich musi wiedzieć jak będzie wyglądał gotowy produkt. O ile producent zderzaków nie musi wiedzieć jak wygląda bok auta, to już robotycy zajmujący się symulacją przyszłej linii produkcyjnej mają do wglądu praktycznie całą karoserię. W tym samym czasie na drogach zaczynają się pojawiać zamaskowane auta testowe.

Na podstawie tych informacji nie jest trudno stworzyć wizualizację przyszłego modelu. Widać to zresztą w internecie, gdzie można znaleźć strony na których z czasem pojawiają się coraz to bardziej szczegółowe modele. Co w tym czasie dzieje w prasie?

Nic. Wydawcy zamieszczają zdjęcia samochodów koncepcyjnych i spekulują jak wiele z zaprezentowanego designu wejdzie do produkcji. Prasie motoryzacyjnej daleko jeszcze do sprzedawania newsów za każdą cenę. I bardzo dobrze.

Zdjęcie: Motodziennik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *