Kategorie
Robotyka

Generator raportów – KUKA

Zaprogramowany robot, jeżdżący w automacie to nie koniec naszej pracy. Trzeba jeszcze zdobyć potwierdzenie od klienta wykonania zadania o które prosił. A to wymaga czasochłonnego wypełniania papierów.

Zwykle wtedy gdy Ci się najbardziej śpieszy, to okazuje się że klient potrzebuje dokument na cztery strony w którym będą wypisane kompletne koordynaty baz, narzędzi, nazwy programów i numer twojego buta. Miałem tak wielokrotnie.

Dlatego stworzyłem sobie prosty program, który na chwilę obecną potrafi przetworzyć backup z robota KUKA i wyciągnąć z niego koordynaty narzędzi i baz razem z numerami i nazwami.

Koniec z grzebaniem w archiwum z robota w poszukiwaniu pliku $config.dat i mozolnym wycinaniu kolejnych wartości. Program potrafi przetwarzać wiele plików na raz, generując z każdego z nich raport.

Plik do pobrania poniżej. Wystarczy rozpakować, dorzucić do folderu Backups archiwa z robotów (powtórzę jeszcze raz: Kuka) i uruchomić.

Pobierz Robot report v0.1

Miłego użytkowania!

Ps. To jest wersja bardzo początkowa, jeżeli coś nie działa to daj znać. Jeżeli interesują cię przyszłe aktualizacje, to wpadnij tu raz na jakiś czas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *