Kategorie
Kupno robota Polska Robotyka

Jak kupić taniej robota przemysłowego?

Temat cen robotów przemysłowym przerabiałem już tutaj na kilka sposobów, ale jeszcze ani razu nie mówiłem o tym jakie są możliwości kupna tańszego robota.


Od Polskich dystrybutorów można usłyszeć, że wiele firm obawia się inwestować w robotyzację. Jednym z czynników które na to powodują jest wysoka cena manipulatorów. Zakłady nie są pewne czy wydatek zwróci się w odpowiednio krótkim okresie.

Kawasaki z gwarancją zwrotu

Z problemem w najbardziej zdecydowany sposób postanowił zmierzyć się Astor. Jeżeli podczas zakupu zdecydujemy się dopłacić 5 lub 8 procent wartości robota (trochę się to kłóci z tytułem :-)), to uzyskamy możliwość gwarantowanego odkupienia urządzenia w przeciągu odpowiednio 2 lub 3 lat. Jeżeli okaże się że inwestycja nie przynosi spodziewanych zysków, to można odzyskać znaczną cześć włożonych pieniędzy W trakcie podpisywania umowy zakupu otrzymujemy dokładną rozpiskę ile pieniędzy będzie wart nasz robot w konkretnym tygodniu eksploatacji. Warto pamiętać że Astor skupuje wyłącznie roboty – chwytaki i inne oprzyrządowanie pozostają nadal naszą własnością. Nie zmienia to faktu że w przypadku prostych stanowisk możliwe jest odzyskanie sporej części zainwestowanych pieniędzy.

Skup przez oficjalnego dystrybutora robotów używanych daje nadzieję na oferowanie w przyszłości maszyn o niewielkim przebiegu. Manipulatory z udokumentowanym serwisem i znaną historią powinny być łakomym kąskiem dla nieprzekonanych inwestorów.

Kawasaki: bezpieczna inwestycja

ABB po remoncie

Termin „refurbished” jest znany wszystkim, którzy polują na elektronikę w obniżonych cenach. Nic nie stoi na przeszkodzie żeby w ten sposób kupić manipulator przemysłowy. Odnowione roboty oferuje Abb. Roboty po przejściu generalnego remontu są dokładnie sprawdzane i dopiero gdy zaliczą rygorystyczne testy trafiają z powrotem na rynek.

Universal Robots w niższej cenie

W przypadku gdy obie powyższe propozycje są za drogie należy przemyśleć czego wymagamy od robota. Jeżeli planujemy wykonywać proste operacją, to może warto dać szansę robotowi Universal Robots? To proste w programowaniu i elastyczne narzędzie, które z powodzeniem jest wykorzystywane w wielu firmach. Również w tych działających w najbardziej wymagającym segmencie – branży automotive. Pierwsze egzemplarze sprzedały się już na rynku polskim, więc nie trzeba obawiać się że będziemy przecierać szlaki.

2 odpowiedzi na “Jak kupić taniej robota przemysłowego?”

Jak długo popracuje taki odnowiony robot? Klilka lat czy raczej krócej – w jakiej perspektywie czasowej rozpatrywać tą inwestycję?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *